2022 / 2023

Wyjazd do teatru

13 marca 2023 r. wyjazd do teatru w Warszawie na sztukę "Tango" Sławomira Mrożka

Sztuka Mrożka, wystawiona w teatrze "Relax"" w Warszawie, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez licealistów z Jednorożca. Gest, słowo,mimika,gra świateł, muzyka i środki akustyczne współgrały z mistrzowską grą aktorów.
Oprócz wspaniałego wyjazdu, młodzież oczekuje podobnej problematyki na egzaminie dojrzałości.
Oto krótka relacja fotograficzna.

Lekcja edukacyjna

 24 stycznia o godz.8.00 na lekcji religii w klasie IaLo odwiedziiła nas Pani z inspekcji sanitarno-epidemiologicznej w Przasnyszu. Swoją wizytę zaczęła od przedstawienia się i zaprezentowania wstępnego planu naszych zajęć. Rozdała nam kartki, na których mieliśmy wypisać 3 najważniejsze dla nas wartości, a potem wrzucić je do pudełka. Po zebraniu i zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największą wartością dla naszej klasy jest rodzina. Drugie miejsce zajęła przyjaźń, a trzecie miłość.

Wycieczka do Bydgoszczy

Z Jednorożca wyjechaliśmy o godzinie 7.00. Podróż była długa, ale miła i przyjemna. Do Bydgoszczy dotarliśmy po godzinie 12.

Pierwszą z zaplanowanych atrakcji było Muzeum Mydła i Brudu. Wysłuchaliśmy tam historii dotyczącej rozwoju higieny od czasów starożytności, po czasy współczesne.

 

 

"Nie było miejsca dla Ciebie"

"Nie było miejsca dla Ciebie" - pod takim hasłem, w dniu 15 grudnia 2022r. odbył się montaż słowno-muzyczny na patio w Liceum Ogólnokształcącym w Jednorożcu.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W repertuarze młodych artystów z Kurpiowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Jutrzenka" oraz młodzieży liceum, znalazły się kolędy, pastorałki, tańce i scenki rodzajowe.

Całość uzupełniała piękna dekoracja patio i muzyka w wykonaniu Marii Małkowskiej.

Po zakończonej uroczystości, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  Pan Artur Piotrak podziękował dzieciom, młodzieży, publiczności i przygotowującym za wspólne dzieło.

Piękne gwiazdy betlejemskie trafiły do osób odpowiedzialnych za scenariusz i reżyserię: Paniom Bożenie Szulc, Elżbiecie Jachimowskiej oraz Marii Małkowskiej.

Zgromadzona Publiczność doceniła efekt wielu osób, które włożyły tyle pracy, aby uroczystość trafiła do zgromadzonych i zapadła w pamięci.

Relacja fotograficzna oddaje klimat spotkania. Warto popatrzeć i na chwilę, zatrzymać się, bo "w mroku jest tyle światła".

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

9 grudnia 2022r. w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbyło się wręczenie  dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Joannie Kacprzyńskiej i życzymy dalszych sukcesów w nauce.