2023 / 2024

Konkurs Języka Angielskiego Gifted & Talented new edition

6 czerwca 2024 w kampusie Akademii Ekonomiczno - Humanistycznej w Warszawie odbył się drugi etap Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented new edition.

Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich liceów ogólnokształcących z województwa mazowieckiego. Celem Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented new edition jest motywowanie młodzieży szkolnej do rozwijania swoich uzdolnień w zakresie języka angielskiego oraz zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych.

W etapie szkolnym brały udział trzy uczennice klasy 3 naszego liceum.

Do II etapu zakwalifikowała się jedna z nich, Maria Wilga.

Wyniki etapu wojewódzkiego zostaną ogłoszone po 15 czerwca. Trzymamy kciuki za Marysię

Wycieczka do Trójmiasta

       W dniach 3 i 4 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka klas I, II oraz III LO do Trójmiasta.
       Pierwszego dnia, wraz z przewodnikiem, zwiedzaliśmy Westerplatte. Poznaliśmy historię tego miejsca. Następnie udaliśmy się do Gdańska. Zobaczyliśmy Stare Miasto m. in. Fontannę Neptuna oraz Długi Targ.
Po udanym spacerze wjechaliśmy na 32 piętro najwyższego budynku w Gdańsku - Olivia Star. Po dniu pełnym wrażeń mogliśmy korzystać z atrakcji hotelu.
      Ostatniego dnia wycieczki, po wykwaterowaniu, odbyliśmy spacer w Gdyni po promenadzie o długości 1,5km prowadzącej brzegiem morza. Następnie wjechaliśmy kolejką na Kamienną Górę. Tam podziwialiśmy bezkres Morza Bałtyckiego. W dalszej kolejności spacerowaliśmy po słynnym Molo w Sopocie oraz Monciaku.
      Zadowoleni i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły. Wyjazd sprawił nam wiele radości. Będziemy go miło wspominać.

Klara Wilga    
Uczennica kl. I LO

„WŁADCY ZIEMI”

9 kwietnia 2024 uczniowie naszego liceum przedstawiciele klasy 2b LO: Paulina Prusik oraz 3 LO: Łukasz Borewicz, Maja Tadrzak i Jakub Walczak wzięli udział w XIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z BIOLOGII PT. „WŁADCY ZIEMI”, której organizatorem jest Olimp School. Olimpiada obejmowała materiał z różnych dziedzin biologii.

Z ogromną radością chcemy się podzielić z wiadomością, że nasza uczennica Paulina Prusik zajęła 3 miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy inspirującego poszukiwania wiedzy.

"Czytanie na Polanie"

Dnia 4 czerwca 2024r. połączyliśmy  obchody Dnia Dziecka z Międzynarodową Akcją "Czytanie na Polanie". Akcja realizowana jest w ramach Kampanii społecznej "Cała polska czyta dzieciom" i odbywa się na świeżym powietrzu.

Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży i zachęcanie do sięgania po książkę w każdym miejscu.

Uczniowie liceum w miłej atmosferze, wśród zieleni, czytali fragmenty książek, które chcieliby polecić na wakacje.

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Młodzież zaprezentowała patriotyczne wiersze i piosenki, przywołała szczęśliwe chwile w naszej historii. Publiczność w skupieniu i zadumie wysłuchała wystąpienia i nagrodziła kolegów gromkimi brawami.
Za przygotowanie uczniów do występu dziękujemy Paniom Agnieszce Zaręba, Agnieszce Matłoch, Marlenie Suszek, Angelice Górskiej, Joannie Teda, Małgorzacie Gadomskiej.