Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu

Logo szkoły

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ADAMA CHĘTNIKA

Deklaracja dostępności

Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.zpojednorozec.pl/sp.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Niektóre zdjęcia i grafiki nie posiadają opisów alternatywnych.
  • Niektóre filmy nie posiadają napisów.
  • Niektóre dokumenty elektroniczne jak np. PDF mogą nie być dostępne cyfrowo.

Redaktorzy naszej strony cały czas pracują nad dostępnością zamieszczanych materiałów.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2

Łącze do raportu z przeprowadzonej samooceny:

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Artur Piotrak — mejlowo spjednorozec@wp.pl lub telefonicznie 297518390.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu:

  • Artur Grzegorz Piotrak — Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu
  • Adres: Ul. Odrodzenia 13, 06-323 Jednorożec
  • mail: sp@jednorozec.pl

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Odrodzenia. Wejście schodami, drzwi otwierane samodzielnie, bezkolizyjnie. Przy wejściu znajduje się podjazd oraz winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wejście jest dostępne w godzinach pracy szkoły. Ponadto są jeszcze trzy wejścia do szkoły dostępne dla uczniów i pracowników szkoły w określonych godzinach. Od strony boiska Orlik znajduje się wejście bezpośrednio do kuchni, które w razie konieczności może być użyte jako wyjście ewakuacyjne. 
Osobami udzielającymi informacji przy wejściu są pracownicy obsługi. 
Przy wejściu do szkoły i korytarzach jest  monitoring. Drogi ewakuacyjne wewnątrz budynku są oznakowane. 

W budynku na każdym poziomie znajduje się korytarz. Na jego początku znajduje się klatka schodowa. Schody i balustrady są wykonane zgodnie z prawem budowlanym. Na każdym piętrze jest dostęp do windy. Budynek posiada  na parterze toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Nad wejściami budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W szkole nie ma pętli indukcyjnych, jest platforma dla osób niepełnosprawnych, która znajduje się przy głównym wejściu do budynku szkoły (patio). 

Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Warunkiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenie o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu i online. W związku z realizacją postanowień ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr. 209, poz 1243) informujemy, że dla osób słabo słyszących lub niesłyszących dostępne są następujące alternatywne formy komunikacji:

  • kontakt bezpośredni przez osobę przybraną - tj. osobę, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw w organach administracji publicznej (zgodnie z art. 3 ust 1 ustawy);
  • kierowanie korespondencji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sp@jednorozec.pl

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.