Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu

Logo szkoły

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ADAMA CHĘTNIKA

Wycieczka do Przasnysza

W czwartek 9 lutego wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Przasnysza. W wyprawie tej brali udział uczniowie klas: VII, VIIIa i VIIIb oraz nasi opiekunowie. Wyjechaliśmy o godzinie 8.00. Pierwszym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historycznego w Przasnyszu oraz poznawanie historii miasta. 

 

Na początku obejrzeliśmy prace wykonane przez uczestników ŚDS w Przasnyszu, a potem pokaz multimedialny pt. „Legenda o Przasnyszu”. Po obejrzeniu legendy zwiedzaliśmy wystawy "Złoty wiek Przasnysza", która  opowiada o czasach świetności miasta w XV i XVI wieku oraz wystawę „Wielka Wojna w Przasnyszu. 100. Rocznica Wybuchu I Wojny Światowej”.

Kolejnym punktem programu było lodowisko. W tym czasie mieliśmy okazję nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach.  Uczniowie, którzy dobrze radzili sobie na lodzie, w ramach pomocy koleżeńskiej udzielali cennych rad i wskazówek swoim kolegom i koleżankom. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni z wycieczki.