Spotkanie z leśnikiem

,,Pan leśniczy dba o sarny
w swej leśnej zagrodzie.
My o ptaki dbać musimy,
lecz w naszym ogrodzie”.

                                                                                                                                                                        Mirosława Wożny

Dnia 18.01.2023r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: Pani Hanna Kępczyńska, pracownik Nadleśnictwa Parciaki z Siedzibą w Budziskach.

Pani leśnik opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (np.: sarny, dzika, lisa, borsuka, wiewiórki) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Podczas spotkania nasz Gość zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie poradziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały kule tłuszczowe z mieszanką ziaren dla ptaków do zawieszenia w ogrodzie przedszkolnym.
Serdecznie dziękujemy pani leśnik za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce lub na ścieżce dydaktycznej.