11 listopada

10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane odświętnie i uroczyście świętowały to wyjątkowe dla Nas – Polaków Święto Niepodległości.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci miłości i szacunku do Ojczyzny, kształtujemy postawę patriotyzmu, rozwijamy poczucie przynależności narodowej i lokalnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dzieci na tę okoliczność wykonały prace plastyczne ukazujące nasze symbole narodowe, które ozdobiły wnętrza przedszkola. Od rana na zajęciach rytmicznych z panem Ireneuszem Jaremą rozbrzmiewał refren piosenki:

„Jesteśmy Polką i Polakiem

Dziewczynką fajna i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił

Chcemy byś również kochał ja i ty”.

O godzinie 11:00 dzieci z wszystkich grup z wychowawcami oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.

Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Alina Gołębiowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dumnie, starając się przyjąć właściwą postawę „na baczność”, wszyscy odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.