Piknik rodzinny

 Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. 

Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji, 3 czerwca 2022 r. przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Jednorożcu,  zaprosiły swoich najbliższych na rodzinny piknik. Jest to święto w którym łączymy przypadający w krótkiej odległości czasowej: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. W tym roku nasze święto miało wyjątkowy charakter, gdyż odbyło się w końcu po pandemicznej przerwie.  

Na placu przedszkolnym pojawiło się wiele atrakcji. Jedną z nich, cieszącą się dużym zainteresowaniem był dmuchany zamek. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciekawych konkurencji sportowych. Wiele radości dostarczyły dzieciom animacje taneczno muzyczne przy akompaniamencie pana Ireneusza Jaremy, malowanie na foliach oraz bańki mydlane. 

Dzieci wspólnie z rodzicami mogły zasiąść na swoich piknikowych kocach, aby spróbować ciast przygotowanych przez mamy, poczęstować się watą cukrową, popcornem oraz kiełbaską z grilla. Nie zabrakło zabaw, tańców, wspólnych rozmów. 

Było to radosne i słoneczne przedpołudnie spędzone w wielkiej przedszkolnej rodzinie. Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, miłą atmosferę oraz wspólną zabawę.